Бронхіальна астма

12 Серпня 2021 - 14:11

БРОНХІАЛЬНА АСТМА

Що таке бронхіальна астма?

Бронхіальна астма – хронічне захворювання бронхів, яке супроводжується спазмами та набряком слизової оболонки.

У перекладі з грецької asthma означає ядуха, важке дихання. Справді, це захворювання характеризується постійно повторюваними нападами ядухи.

У суспільстві астма вважається серйозною проблемою через прогресивного перебігу хвороби, яка турбує хворих частими нападами і викликає погіршення якості життя. Сьогодні у світі понад 100 млн. людей страждають на бронхіальну астму, що в середньому для кожної країни становить 4-8 % дорослого населення. Щорічно астма стає причиною смерті 250 тис. людей.

Серед ймовірних причин захворювання вчені називають погану екологічну обстановку у світі, збільшення кількості генно-модифікованих продуктів, а також гіподинамію, особливо поширену серед дорослого населення розвинених країн.

Симптоми бронхіальної астми

Чим раніше виявлено захворювання, тим ймовірнішим є успішний результат лікування, тому вже з моменту появи перших симптомів слід звертатися за лікарською допомогою. Що має насторожити? Серед ранніх ознак бронхіальної астми відзначаються такі:

  • Задуха або задишка. Стан може виникнути як на тлі фізичного навантаження, так і в спокої, а також при вдиханні повітря з домішками частинок алергенів. Задуха чи задишка наступають раптово, як напад
  • Кашель. Виникає одночасно з задишкою та має нападний характер. Кашель непродуктивний, і тільки наприкінці нападу можливе відділення невеликої кількості мокротиння.
  • Поверхневе дихання. Приступ астми супроводжується частим поверхневим диханням, неможливістю зробити вдих на повні груди.
  • Хрипи. Вони супроводжують дихання людини під час нападу і іноді вислуховуються навіть дистанційно.
  • Поза ортопное. Це поза, яку рефлекторно займає людина під час нападу – сидячи, звісивши ноги, міцно вхопившись руками за стілець, ліжко чи інший предмет. Така поза сприяє глибшому видиху

СХЕМА ЗАСТОСУВАННЯ ТРАНСФЕР ФАКТОРА

0